2013. november 2., szombat

Becsapós élelmiszerek - néha mást tesznek, mint amit ígérnek

A fogyasztói érdekvédelmi csoportok arra kívánjk felhívni a figyelmünket, hogy az egyes élelmiszerek nem mindig azok, aminek látszanak. A nonprofit amerikai Pharmacopeial Convention nemrégiben kiadott egy adatbázist, amiben azok az élelmiszerek találhatóak, melyeknek a mellékhatásait igyekeznek eltussolni.


Népszerű élelmiszerek a listán

Ebben az adatbázisban 800 különböző élelmiszert találunk, amiknek persze számos előnyük van, mégis a gyártók igyekeznek a jótékony hatásokat felnagyítani, hogy a mellékhatások eltörpüljenek ezek mellett.

-Egy sor fűszer: a porított fűszerek, különösen a kurkuma, a sáfrány és a chili por hígíthatóak vagy jól keverhetőek olcsóbb fűszerekkel vagy más töltőanyagokkal, ezért nagyon fontos, hogy mindig csak megbízható forrásból szerezzük be őket.

-Gránátalma lé: A dobozokra sokszor rákerül, hogy 100%-os tisztaságú italról van szó, de valójában vannak olyan márkák, amik ezekbe is tesznek némi cukrot. A cukrozott gránátalma lé pedig jóval kevésbé hatékony, mint a tiszta, édesítetlen változat. Szintén úgy lehet ezt elkerülni, ha megbízható forrásból vásárolunk gránátalma levet, vagy ha azt mi magunk készítjük el.

-Olívaolaj: Sok olívaolajat hígítanak olcsóbb és egészségtelenebb olajokkal a profitmaximalizás érdekében.

-kávé: Sajnos a kávét is jól lehet keverni más adalékokkal őrölt formában, így ezzel is érdemes vigyázni. A cél itt is a költségcsökkentés és a nyereség növelése.

-juharszirup, méz: ezekben a termékekben gyakran használnak kukoricaszirupot, ezért nagyon fontos, hogy alaposan áttanulmányozzuk a címkéket, mielőtt megvásároljuk ezeket a termékeket.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése